Radomianie dla Demokracji

ibom.radom.pl to dobrze wydane pieniądze?

ibom.radom.pl to dobrze wydane pieniądze?Gmina Miasta Radomia uruchomiła kilka lat temu portal dla mieszkańców pod adresem ibom.radom.pl. Wydano na ten cel 3 002 949,14 zł z czego 2 159 543,27 zł zostało dofinansowane z UE. Projekt Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020).

Przeprowadziliśmy anonimową ankietę aby dowiedzieć czy Radomianie korzystają z tego serwisu i czy katalog usług jest wystarczający. Zadaliśmy tylko trzy pytania:

Czy kiedykolwiek Pani/Pan korzytał(a) z portalu ibom.radom.pl?

ponad 70% pytanych NIE ma pojęcia, że taki portal istnieje!

Czy katalog usług zawarty w serwisie ibom.radom.pl jest wg Pana/Pani:
wystarczający
nie jest wystarczający
nie mam zdania
serwis nie jest aktualizowany


65% respondentów uważa, że serwis nie jest aktualizowany a 30% uważa, że katalog usług zawarty w serwisie nie jest wystarczający

Czy uważa Pani/Pan, że uruchomienie serwisu ibom.radom.pl to dobrze wydane pieniądze?

Ponad 95% biorących udział w badaniu stwierdziło, że są to źle wydane pieniądze przez Urząd.

Dodatkowo zwrócono nam uwagę na całkowit brak jakichkolwiek wpisów dokonywanych przez ośrodki kultury w Radomiu, strona po prostu zieje pustką. Naszym zdaniem to w takiej postaci są to źle zainwestowane pieniądze a strona wygląda na porzuconą przez urzędników.

 

Sekretarz miasta Michał Michalski tak komentował uruchomienie usługi:

"Sukces wdrożonego systemu nie byłby możliwy bez przeprowadzonej na początku dogłębnej analizy potrzeb i możliwości realizacji projektu w danej jednostce oraz pełnego zaangażowania i współpracy wielu pracowników merytorycznych z poszczególnych komórek organizacyjnych."

ilustracja: zrzut częsci strony ibum.radom.pl

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom