Radomianie dla Demokracji

IV edycja Tour de Konstytucja - Siła Młodych - Most Pokoleń

IV edycja Tour de Konstytucja - Siła Młodych - Most Pokoleń

2 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim inaugurujemy IV edycję Tour de KonstytucjaPL.

Realizując IV edycję Tour de Konstytucja “Siła Młodych - Most Pokoleń”, dążymy do aktywizacji młodzieży, bo wierzymy, że ich głos i zaangażowanie są kluczowe dla przyszłości naszego kraju. Młode pokolenie niesie ze sobą świeże spojrzenie, innowacyjność i energię niezbędne do naprawy relacji społecznych. To oni posiadają ogromny potencjał, który w partnerstwie z doświadczeniem starszych może prowadzić do znaczących zmian, o czym sami się przekonaliśmy podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Dzieląc się z młodzieżą sprawdzonymi narzędziami oraz doświadczeniem, wspólnie stworzymy społeczeństwo bardziej otwarte i inkluzywne. Dlatego tak ważna jest współpraca międzypokoleniowa.
Wykorzystane przez nas sprawdzone metody aktywizujące mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, budowanie wzajemnych relacji oraz umiejętność argumentacji. Zależy nam, by młodzież była świadoma swoich praw, znała mechanizmy ich ochrony, a nade wszystko potrafiła realizować je w życiu codziennym. To daje gwarancję przygotowania do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Wierzymy, że te działania przyczynią się do budowania silniejszego społeczeństwa obywatelskiego, w którym głos każdej osoby jest ważny i brany pod uwagę.

Organizatorem Tour de KonstytucjaPL jest Fundacja Aktywna Demokracja, nasze stowarzyszenie od pierwszej edycji wspiera technicznie tą wspaniałą akcję.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom