Radomianie dla Demokracji

PiS gra o Radom. Gra Radomiem

PiS gra o Radom. Gra Radomiem

To co się dzieje w Radomiu, to przedwyborcza gra. Brutalna gra o władzę. O "odzyskanie" miasta dla prezesa. Gracze za to nie płacą. A kto płaci? "Pani płaci, Pan płaci.. Społeczeństwo."

Prawo i Sprawiedliwość ma sprawdzony model oparty na złych emocjach, na fałszu. Zakłamuje rzeczywistość, by kusić fałszywymi receptami na jej zmianę. Buduje poczucie zagrożenia, by wmawiać, że przed nim obroni. Wzbudza strach, by przedstawiać się jako jedyna siła, która go pokona. Tak było z wymyśloną "Polską w ruinie", tak było z nieprawdziwą "Polską na kolanach", wyimaginowanym zagrożeniem ze strony uchodźców, kłamliwą "pedagogiką wstydu". To samo od kilku tygodni dzieje się z "dobrym imieniem Polski", które jeszcze nigdy tyle nie ucierpiało, co przez działania jego obrońców z PiS-u.

Ten model jest obecnie stosowany w Radomiu, po to, by wykonać przysłane z Nowogrodzkiej w Warszawie zadanie. Nie ważne, że traci przez to Radom, tracą radomianie. Stąd trwająca od grudnia destrukcja budżetowa. PiS z koalicjantami zdemolował budżet przedłożony przez prezydenta Radosława Witkowskiego z Platformy Obywatelskiej, mimo ostrzeżeń, że będzie niezgodny z prawem. Dziś potwierdziła to Regionalna Izba Obrachunkowa i nakazała budżet naprawić do 22 marca. Stąd utrącanie wszelkich projektów prezydenta. Trzeba do kampanii wyborczej przedstawić obraz "Radomia w ruinie", wmówić elektoratowi, że prezydent utracił kontrolę nad miastem, że nie potrafi się z radą porozumieć. I przedstawić receptę: MY. Albo raczej TKM, powszechnie wiadomo, jak ten skrót odczytać. Już sygnalizowane są próby odwołania z prezydium Rady wiceprzewodniczącej z PO i czworo przewodniczących komisji.

PiS zachowuje się jak ów chamowaty szatniarz w "Misiu": „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”. By osiągną cel, czyli zdobyć władzę, radni PiS potrafią głosować przeciwko interesowi miasta i jego mieszkańców. Radny PiS potrafi zagłosować wbrew interesowi instytucji, w której zajmuje kierownicze stanowisko. Ręka w rękę z radnymi PiS idzie jedyny radny SLD i troje radnych, którzy niedawno opuścili Platformę Obywatelską, nie umiejąc tego do dzisiaj wiarygodnie uzasadnić. Tak blisko im do PiS? Niestety, w życiu trzeba albo mieć zasady moralne, albo prędzej czy później ma się moralnego kaca.

W ubiegłym roku PiSowskie służby (czytaj CBA) oskarżyły prezydenta Radomia o złamanie ustawy antykorupcyjnej i zawnioskowały o uchylenie mu mandatu. Gdy Rada tego nie zrobiła (PiS nie miał jeszcze trojga koalicjantów, którzy później wyszli z Platformy i nie mógł zmontować większości), zrobił to wojewoda mazowiecki. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzję wojewody uchylił, uznając, że prezydent Witkowski prawa nie złamał. Zdaniem WSA przerwanie kadencji bez bezsprzecznych dowodów jest niedopuszczalne i byłoby złamaniem woli wyborców. Komisarza z PiSu więc nie będzie. 

Wyciągnijcie z tego wnioski radomianie. Mieszkańcy błotnistych ulic, którzy liczyliście, że będą one utwardzone, rodzice dzieci, które pozbawiono szansy na programy edukacyjne, kibice, którzy możecie nie dojechać do nowej hali sportowej i nowego stadionu przy Struga i ci wszyscy, którzy oczekujecie wydarzeń kulturalnych i już się cieszyliście, że zabytkowe Miasto Kazimierzowskie wreszcie ożyje po wyremontowaniu kamienicy Deskurów. PiS i jego pomagierzy wycięli wam to z budżetu, by przed wyborami powiedzieć, jak jest źle. Nie dajcie się nabrać na "Radom w ruinie", "wstawanie z kolan" albo jakieś inne fałszywe obrazy rzeczywistości i cudowne recepty znachorów.

Doman Domański

źródło: http://domanskinapiatki.blox.pl/2018/02/PiS-gra-o-Radom-Gra-Radomiem.html

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom

Polecamy


Fundacja KORD