Radomianie dla Demokracji

Radomianie na V Kongresie KORD

Radomianie na V Kongresie KORD

Za nami V Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, który odbył się w dniach 2 - 3 kwietnia 2022 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Hasłem przewodnim wydarzenia to rozdział II naszej ustawy zasadniczej: “Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela”.
 
Po raz piąty Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji wzięli udział w Kongresie. Oprócz udziału w wielu panelach i wykładach, jak zwykle wspieraliśmy Kongres technicznie. 

W sobotę obsługiwaliśmy panel dyskusyjny "Dzień po... czyli o powrocie na kurs demokratycznego państwa prawnego" z udziałem: Magdalena Baran, Paulina Kieszkowska - Knapik, Tadeusz Jakrzewski, moderacja: Ewa Marcjoniak.

Bardzo fachowy Wykład Doroty Wiśniewskiej - Juszczak "Po co grupie lider?" a następnie wykład Izabelli Barton - Smoczyńska "Niesienie pomocy - o czym warto wiedzieć?".

Niedzielę otworzył wykład Mirosława Oczkosia - "Jak mówić żeby Cię słuchano?". Wykład poprowadzony profesjonalnie, błyskotliwie z dużym poczuciem humoru.

Następnie odbył się międzynarodowy panel "Polonia - głos dla Polski" z udziałem: Małgorzata Hallewell, Andreas Visser, Peter Jan Włodarczyk, Joanna Lasserre. Moderowany przez Elżbietę Białach. Panel wymagał łączenia online z Polski, Francji, Niemiec i USA.

Dzień zakończyliśmy znakomitym wykładem "Jak chronić demokrację apelując do emocji?" Profesora Marcina Matczaka.
 

Radomianie dla Demokracji byli organizatorem panelu dyskusyjnego na temat silnych i słabych stron samorządności z udziałem Krzysztofa Zacharzewski (Burmistrz Złocieńca), Joanny Wons-Kleta (Wójt Gminy Pawonków), Alicji Rogoz (Sołtyska Nowakowa) oraz Marty Makuch (Pierwsza Zastępczyni Prezydenta Słupska). Panel moderował Waldemar Bukalski.

Podczas Kongresu zostały wręczone nagrody w konkursie "Konstytucja na szóstkę" im. Wiktora Osiatyńskiego. Wolontariusze naszego Stowarzyszenia stworzyli stronę internetową konkursu i obsługiwali go w zakresie IT. 

 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom