Radomianie dla Demokracji

ODnowa - Obywatelska Demokracja

ODnowa - Obywatelska Demokracja

ODnowa to idea. To powrót do korzeni. Powrót do początków protestów ulicznych w 2015 roku, kiedy napędzał nas entuzjazm i gniew. Działamy razem po to, aby nie zmarnował się żaden dobry pomysł. Żeby protest przeciwko niesprawiedliwości i bezprawiu PiS trwał, rozwijał się, nabierał siły.
Jesteśmy czasami odbierani jako zagrożenie – nasze działania uniezależniają inicjatywy koderek i koderów od „widzimisię” ZG SKOD. Konieczne jest więc postawienie sprawy jasno – nie zamierzamy w żaden sposób osłabiać czy przejmować pozycji zarządu głównego. Nie jesteśmy ich wrogami. Po prostu – nie interesuje nas ich polityka i ze wszystkich sił unikać będziemy konfrontacji. I to pomimo niczym nie sprowokowanych ataków i oszczerstw wypowiadanych pod naszym adresem.
ODnowa to infrastruktura protestu. To pełna transparentność finansów. To szansa – nie zagrożenie. Jeśli masz pomysł, który uważasz za świetny, który nie zyskał akceptacji finansowej Twojego regionu lub zarządu głównego, jeśli potrzebujesz pomocy w jego realizacji, jeśli jest coś co możemy dla Ciebie zrobić – napisz. Wejdź na naszą stronę, zgłoś swój pomysł – opisz go, post poprzedzając hashtagiem #Pomysł. Jeśli nasz Komitet Sterujący uzna, na zasadzie miękkiego konsensusu, że pomysł wypali – pomożemy.
Nie ma wrogów w prodemokratycznym obozie opozycji obywatelskiej. Nie będziemy walczyć z nikim, kogo cele pokrywają się z naszymi. Walczymy – wspólnie z KOD, Obywatelami RP, Tarczą, OSK. Z każdą organizacją czy ruchem, który podziela nasze zamiłowanie dla Wolności, Równości i Demokracji.
Obronimy Demokrację! ODnowa!

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom

Polecamy


Zielona Akcja Fundacja KORD