Radomianie dla Demokracji

Stworzylismy interaktywną mapę dla Wolnej Szkoły

Stworzylismy interaktywną mapę dla Wolnej Szkoły

W ciągu kilkudziesięciu godzin od prośby o wsparcie, utworzyliśmy Pro bono interaktywną mapę dla Wolnej Szkoły.
Oto jak WolnaSzkoła pisze o mapie:

Z dumą prezentujemy MAPĘ szkół, w których nauczyciele i dyrektorzy nie zdecydowali się na wybór podręcznika do HiT-u promowanego przez ministra Czarnka, kuratorkę Nowak, czy Tadeusza Rydzyka, autorstwa Wojciecha Roszkowskiego.
Mapa ta jest świadectwem, że nauczycielki i nauczyciele w niemal całej Polsce, korzystając ze swojego prawa do autonomicznej decyzji o wyborze podręcznika, mimo ogromnych nacisków z różnych stron, zdecydowali się ochronić uczniów i uczennice przed indoktrynacją i zapewnić im edukację dobrej jakości. Dziękujemy, wspieramy Was w Waszych decyzjach i ufamy, że w wolnej szkole skorzystacie też ze wzajemnego wsparcia.
W części szkół wolnych (s)HIT-u nauczycielki i nauczyciele czekają na podręcznik innego wydawnictwa, w części nie planują w ogóle korzystania z podręcznika na rzecz własnych materiałów, a w części będą podejmować decyzję we wrześniu.
Początkowa baza danych na prezentowanej mapie powstała dzięki pracy wolontariuszek i wolontariuszy z różnych organizacji edukacyjnych skupionych wokół Wolnej Szkoły. -  Bardzo dziękujemy za ogrom wykonanej pracy. Udało nam się wprowadzić na mapę ponad 1300 szkół. Odsetek szkół z (s)HIT-em, to w zasadzie błąd statystyczny, bo TYLKO 2,7%.

  • Teraz czas na Wasze działania
  • nauczycielki i nauczuciele,
  • rodzice,
  • uczniowie i uczennice,
  • obywatelki i obywatele
Dokończmy tę mapę razem!
 

LINK DO MAPY


 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom