Radomianie dla Demokracji

Co nowego w Akcji BEZDOMNIAKI?

Co nowego w Akcji BEZDOMNIAKI?

W Kamienicy Deskurów, w Centrum Organizacji Pozarządowych spotkała się grupa społeczników z różnych Stowarzyszeń oraz niezrzeszonych w celu zbudowania pierwszych budek dla kotów wolno żyjących. Mieliśmy do pomocy niezawodną, będącą wszędzie Betę Wójtowicz, Agatę Michałkiewicz ze Stowarzyszenia  Polska 2050, Jarosława Staniszewskiego z Zielonej Akcja Reaktywacji, Jacka Kowalczyka wolontariusza z Radomskich Drzew,  Karolinę Adamczyk z American Corner, Joanna Dębowska z Czterch Łap, Jerzego Piątka że Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji. Zrobiliśmy trzy budki w tym dwie M1 i jedną M2. Docelowo budek ma być okolo 130. Wszyscy stwierdzili, że tak spędzony czas to świetna okazja do poznania się ale i zrobienia czegoś pożytecznego dla innych - w tym wypadku dla bezdomnych kotów. 

Z ramienia Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji, koordynuje Jerzy Piątek.

Budki dla kotów,  które wykonujemy mają w środku ścianki ze sklejki. Materiał ,  poprodukcyjny podarował nam Krzysztof Walczak z firmy Cut-Pol. Docinanie ponad tysiąca elementów podjął się wolontariusz Jakub Wróbel na co dzień zajmujący się  ogrodami i pracami porządkowymi wokół domów.

Akcje tą będziemy prowadzili dalej, chociaż duża część pracy przy kolejnych budkach wykona Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Radomiu prz Grzecznarowskiego 14. Prosimy bardzo o przyłączenie się do nas wszystkich chętnych do zapewnienia bezpiecznego przeżycia zimy przez wolno żyjące koty. 

W grupie jest siła.
 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom