Radomianie dla Demokracji
Konferencja

W piątek (24 listopada) w Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji wspólnie z American Corner Radom. Wśród gości byli Hanna Machińska była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, Danuta Przywara - Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Sędzia Igor Tuleya oraz dziennikarz i nauczyciel akademicki Piotr Maślak. Wśród gości był również Prezes I założyciel Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych  i główny  organizator Tour de Konstytucja Robert Hojda.

Spotkanie moderowała radomska adwokat Barbara Młodawska. Konferencja poświęcona była praworządności i demokracji. 
Ze strony Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji spotkanie prowadził Prezes Waldemar Bukalski a  American Corner Radom reprezentowały panie Karolina Jagoda Adamczyk i Urszula Malmon.

W ciągu dwugodzinnego spotkania goście i uczestnicy spotkania dyskutowali na tematy związane z praworządnością i demokracją. Dużo czasu poświęcone było na temat edukacji niezbędnej do ugruntowania w społeczeństwa zasad gwarantujących bezpieczeństwo życia w przyszłej Polsce. Mieszkańcy, którzy przybyli na debatę brali czynny udział w dyskusji. Okazało się, że dwie godziny to za mało na wyczerpanie poruszonych tematów. 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom