Radomianie dla Demokracji

4 czerwca - inauguracja III edycji Tour de KonstytucjaPL i Marsz W Samo Południe

4 czerwca - inauguracja III edycji Tour de KonstytucjaPL i Marsz W Samo Południe

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich to polskie święto obchodzone 4 czerwca, ustanowione uchwałą Sejmu RP w dniu 24 maja 2013 roku. W tym ważnym dla nas dniu odbędą się dwa znaczące wydarzenia.

W samo południe ruszy marsz w Warszawie. Bo nie ma naszej zgody na negowanie standardów demokracji, deptanie Konstytucji i obowiązującego prawa. Nie może tam zabraknąć nas, radomian. Wszyscy pamiętamy z jaką nadzieją wchodziliśmy w czas po 4 czerwca 1989 roku. Tamte wybory sprawiły, że Polska stała się bezpieczna a kraj zaczął się rozwijać. Dziś musimy kolejny raz stanąć w obronie naszych praw i demokracji.

O godzinie 16:00 w Buku odbędzie się inauguracja III edycji Tour de KonstytucjaPL. To kontynuacja obywatelskiej działalności edukacyjno - informacyjnej prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Mamy swój radomski wkład w tę akcję, Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji od I edycji wspiera informatycznie Tour i współpracuje przy przyjmowaniu zgłoszeń poszczególnych przystanków.
 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom