Radomianie dla Demokracji
MY zostajemy!

W sobotę spotkaliśmy się aby dać wyraz przywiązania do Konstytucji, wartości europejskich oraz trwałości polskiego uczestnictwa w Unii Europejskiej. Byliśmy razem, by wspólnie zamanifestować za wartościami dla Polski i za naszą przyszłością!  
Nie godzimy się na pozbawione społecznej legitymacji decyzje grożące polskiemu uczestnictwu w Unii Europejskiej, a tym samym grożące przyszłości i bezpieczeństwu Polski oraz polskiego społeczeństwa. Nie zgadzamy się na wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Mamy różne poglądy w wielu sprawach i głosujemy na różne partie polityczne. Uważamy jednak, że dziś wszyscy musimy wspólnie upomnieć się o europejską Polskę.

Głos zabierali mieszkańcy Radomia, przedstawiciele partii politycznych: Marta Michalska-Wilk (Koalicja Obywatelska), Cezary Brymora (Polska 2050) oraz mecenas Brysław Szlanta.

Nasze spotkanie zakończyliśmy odezwą:
Radomianie!
Musimy pokazać antyeuropejskim politykom PIS i upolitycznionemu Trybunałowi Julii Przyłębskiej, że nie pozwolimy zniszczyć naszej przyszłości! Nie zgadzamy się na wypychanie Polski z Europy. Bronimy Polski europejskiej i demokratycznej! Nie zgadzamy się na fałszywą narrację o sprzeczności Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją RP. To ustawy PiS niszczą praworządność i niezależność sądownictwa i są w sprzeczności z Konstytucją i prawem unijnym.


Serdecznie dziękujemy wszystkim świadomym i wolnym obywatelom naszego miasta za uczestniczenie w naszym proteście.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom