Radomianie dla Demokracji

Spotkanie organizacji pozarządowych i grup lokalnych w Senacie RP

Spotkanie organizacji pozarządowych i grup lokalnych w Senacie RP

Na zaproszenie Wicemarszałkini Gabrieli Morawskiej-Staneckiej, delagacja Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji uczestniczyła w spotkaniu organizacji pozarządowych w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaproszone organizacje i lokalne grupy społeczne od lat walczą o praworządność, demokrację, wspomagają kobiety i uchodźców. Podkreślić należy, że pierwszy raz doszło do takiego spotkania i rozmów o naszych społecznikowsko-wolontariackich problemach. W spotkaniu, zdalnie, wzięły udział Marta Lempart ze Strajku Kobiet oraz Danuta Wawrowska (Kobiecy Słupsk) na spotkanie przybył poseł Andrzej Rozenek.

Radomianie przedstawili swoje stanowisko w sprawie działalności, problemami z jakimi się spotykamy i kompletnym brakiem zainteresowania władz lokalnych - edukacją społeczną, obywatelską i ekologiczną. W wielu przypadkach inne organizacje pozarządowe borykają się z podobnymi problemami.
W skrócie opowiedzieliśmy również o współorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie akcji edukacyjnej "Tour de Konstytucja". Większość grup biorących udział w spotkaniu przygotowywała lokalne przystanki Tour. 

Z uwagą wysłuchaliśmy informacji pozostałych grup mimo, że z większością z nich, znamy się doskonale. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji: Wolna Prokuratura, Wolne sądy, Radomianie dla demokracji, Rebelianty Podkarpackie, Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ, Komitet Obrony Demokracji, Kobiecy Słupsk, Kolektyw Cień Mgły.

Jak stwierdziła Pani Wicemarszałkini "chcemy dotrzeć do działaczy z całego kraju, dowiedzieć się jakie mają pomysły, potrzeby i jak my możemy ich wesprzeć. Powstało kilka ciekawych pomysłów, które będziemy wprowadzać w życie dla w najbliższym czasie. Musimy wyjść do ludzi, muszą wiedzieć, że nie walczą sami, że my też tu jesteśmy i toczymy tą samą walkę."

Następne spotkanie odbędzie się we wrześniu.  
 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom