Radomianie dla Demokracji

W obronie wolnych mediów

W obronie wolnych mediów

W piątek 17 grudnia, posłowie odrzucili uchwałę Senatu dotyczącą nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną Lex TVN. Ustawa przewiduje, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. Ustawa ta godzi głównie w Grupę Discovery.

Posłowie dostali informację o pracach niecałe pół godziny przed startem komisji. Komisji udało się przeforsować nowe przepisy, które w przyszłości mogą uderzyć w zagranicznych właścicieli działających w Polsce stacji. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, gdzie będzie czekała na jego podpis.


W niedzielę radomianie spotkali się na spontanicznym zgromadzeniu na placu Corazziego aby wyrazić swój protest przeciwko tej ustawie, która atakuje wolne media. Chcemy mieć dostęp do różnorodnych informacji a atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości naszego kraju. 
Podczas zgromadzenia głos zabierali przedstawiciele partii opozycyjnych, działacze społeczni jak zgromadzeni radomianie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że "wyciąganie" tej ustawy teraz, w przedświątecznym czasie to ukrywanie licznych afer, podwyżki cen, i nie radzenia sobie z pandemią. 

Powiedziliśmy wyrażnie NIE dla ograniczania wolności słowa w Polsce!


WOLNE MEDIA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA!

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom